34 учасника, несподіваний переможець, скандал з призами, сильна злива – все це відбулося на 4 етапі Moto Gymkhana Kiev Сup 2019 у день липневих нон. Почнемо з самого початку – зі схеми:

Схема

 

Макс Гріценко намалював уже три схеми, і стало зрозуміло, що ідеї в нього вичерпались. Як виглядає типова схема Гріценка:

1 – декілька “ліній”

2 – одне чи два великих кола

3 – обов’язковий розворот перед фінішем

4 – ідеальна 4м-змійка

5  -“полуторні” розвороти, на яких завжди хтось помиляється і робить зайве коло

6 – симетричність. Намагання зробити майже однакову кількість правих і лівих поворотів

Тож, на 5 етап ви вже знаєте, що вам треба тренувати: “лінію”, 4м змійку, полуторні розвороти і великі кола.

Свіженький елемент, який сподобався, – захід на змійку під гострим кутом, все інше було повторенням попередніх етапів.

Другий елемент, який запам’ятався, – останній червоний конус, який насправді виявися синім.

 

 

Житомир vs Черкаси

2 жимханіста з Житомира проти двох Віталіків з Черкас. Хто кого?

Черкащани показали один чудовий час (дон Дімон Покемон, 3 місце) і один поганий час (Віталік – 31 місце, припустився помилок в обох спробах – спочатку заплутався на трасі, а в другій спробі впав), коли житомиряни показали 7 і 20 місця. Дон Дімон Житомирон примудрився зробити зайве коло в першій спробі, а в другій спробі не зміг серйозно покращити свій час.

Тож, поки що в протистоянні “Ж vs Ч” вийшла нічия.

Світлина від Tor Toise.

Дощ

Почало накрапати ще на початку другого заїзду, але серйозний дощ почався тільки з заїздів класу С2. Усі лідери, хто проїхав безпомилково першу спробу, не змогли покращитися хоч трохи у другій спробі.

Класам N, D2 i D1 пощастило куди більше, багато хто зумів покращити свій час. Як не дивно, дощ не став винним у жодному падінні, що ще раз доводить, що дощ не такий страшний, як про нього розповідають мотолегенди.

Круизеры ездят только прямо!В дождь асфальт слишком скользкий, лучше не ездить!Мы опровергаем все мифы. Приезжайте к нам, и вы научитесь эффективно управлять круизером в любой ситуации и в любую погоду.Оригинал видео – https://youtu.be/VUaLxJVGiDs

Опубліковано Pro-biker мотошкола в Киеве Пʼятниця, 19 липня 2019 р.

Найцікавіше, що таким чином змагання закінчились вже майже у сутінках. Перший заїзд, хоч і пройшов по сухому, але дощ був зовсім поряд. Усі ті, хто приїхав з інших міст, верталися додому вже в темряві.

Рекорд на всі часи

Володимир Василенко спромігся поставити новий рекорд, який буде важко побити найближчим часом – цілих 4:10:05! Так довго ще ніхто не їздив цього сезону. Попередній рекорд належить Роману Нечету на 2 етапі -3:42:84.

Марина vs ?

Куди подівалася Аліна? Це цілком слушне питання задають собі ветерани київської джимхани. На наше щастя, в кожної сучасної дівчини є інстаграм, у якому вона детально освітлює своє життя. Аліна не просто так не мала часу на джимхану – вона займалася сесією і дипломом, з чим наче успішно впоралась, і ми її щиро вітаємо! Потім Аліна нарешті зрозуміла, що засмагати на парковці не вельми прикольно, тож вирішила засмагати на морі, як усі порядні дівчата:

https://www.instagram.com/p/B0Arg4qCEIV/

За відсутності Аліни, головною суперницею для Марини стала Наташа Бєлякова.  17 червня в Черкасах Наташа сходу обігнала Марину. Кривуватий асфальт з пісочком більше припав до душі Наталці, тоді як Марина явно думала, що треба ще додому їхати і не “розвалити” мотоцикл.

У Києві в першому заїзді обидві дівчини помилися – Наталка проїхала зайве коло, а Марина не наїхала на лінію. Проте час у Марини був трохи кращим: 1:07:07 + 4, проти 1:12:47 у Наталки. Дощ перетворив другу спробу на формальність. Хоча у цих складних умовах Наталка знову була краще (як і в Черкасах). По мокрому вона показала 1:13:06 проти 1:13:96 у Марини. Схоже, боротьба очікується не на жарт. У минулому році Марина теж лідирувала в класі дівчат, але на останніх міліметрах чемпіонату програла Аліні. Чи зможе Наталка повторити минулорічний успіх Аліни? Побачимо! 

Третьою стала Даша Ткачук, яка показала тільки 1:18:00. Дівчаток взагалі було небагато (всі на морі): окрім трьох призерок, у змаганнях узяла участь тільки Малявка на своєму журжику. 

Карколомні падіння

Якщо минулого року нас розважав Дмитро Стегній, то цього року джимханісти почали масово помилятися на швидких перекладках. Спочатку Дмитро Лисенко зламав таким чином палець на нозі, потім Нікіта Цикаленко, а тепер Макс Жиленко зробив ту саму помилку. Чому ж вони падали?

Ви помічали, що коли ви їдете швидку змійку, то передок досить відчутно розвантажується. Якщо в цей момент спробувати різко прискоритись, то переднє колесо остаточно відривається від землі. А так як мотоцикл був у цей момент у глибокому нахилі, то отримуємо віллі в нахилі, впоратись з яким дуже важко.

Як не зробити подібну помилку? Ніколи не намагайтесь різко прискоритись при глибоких “перекладках”.  Частіше тренуйте змійку, ця вправа не така проста, як вам здається. Поки ви не почнете чіплятися підніжками на змійці – значить вам ще є куди додавати у цій вправі.

Крузери

У цьому підкласі, як завжди, нудно:

 

Новачки

Новачки продовжують додавати клопоту організаторам змагань постійними питаннями, чому той в новачках, а той ні. Цікаве питання, Мурзік Васильович, будемо дискутувати (с).

Навіщо придумали цей підклас?
Для того, щоб, ті хто тільки починає займатися джимханою, могли позмагатися з більш-менш рівними собі і мали окремий залік. Наприкінці року визначиться трійка найкращих новачків.
Хто потрапив у цей підклас?
Всі ті, хто ніколи раніше не брав участі в змаганнях з джимхани; також усі ті, хто брав участь в минулому році в київських змаганнях, але не показав час кращий за 130%.
Хто не потрапляє в цей підклас?
Усі гості з інших міст, бо ми про них мало що знаємо; усі, хто брав участь в змаганнях в інших містах чи країнах.
Чому джимханіст, який показує час, кращий за 130%, залишається в підкласі Новачків?
Бо це ніяк між собою не пов’язані речі. Чин новачка залишається до кінця року. Новачок хоч в клас В може перейти, але він залишиться в заліку новачків. Те, що він новачок, ще не означає, що він цілий рік повинен погано їхати і залишатися в межах 130%.
Що, якщо якийсь учасник не хоче бути більше в Новачках?
Якщо хтось не хоче бути більше в Новачках – ми з радістю виключимо його з цього заліку, але з усіх інших заліків теж виключимо. Хто буде морочити голову організаторам – буде виключений зі змагань до кінця року.
Чому виникла ця плутанина між класом N і новачками?
Через неуважність самих джимханістів, але головною причиною став, як не дивно, сам головний упорядник, який, коментуючи в мікрофон змагання, постійно плутав різні терміни і поняття.
А що там ще Максік плутає, окрім новачків?
Постійно називає Андрюшу –  Ващенком, коли він просто:

ВА-ШЕ-КО

Також постійно називає Vor503 двухтактним мотоциклом і плутає Рому Григорця з Грішою Григоренком.

Але ми відволіклись, повернемося до наших новачків.

Отож, першою була Наталка Бєлякова, в двох секундах від неї з часом 1:14:54 приїхав Василенко Володимир (це третій з братів-близнюків Василенків. Раніше в наших змаганнях брали участь Віктор і Сергій Василенки). 

На нагородженні сталася детективна історія, варта пера Агати Крісті:

Справа порожнього пакетика

Дійові особи:

Максік – головний забудько  і упорядник змагань, хоче зі всіма дружити.

Наталка – не може відрізнити клас N від підкласу Новачків, не любить призи і постійно їх продає.

Сєрік – темна коняка і олігарх, має два однакових мотоцикла в гаражі.

Василенко – парубок з сильно перекачаною правою ногою.

ММ – Мєлкій & Марані – адепти ДВРЗ, переживають за джимхану.

Світлина від Tor Toise.

Дівчинка з гарним почерком – дівчинка з гарним почерком.

Дівчинка з гарною фігурою – дівчинка з гарною фігурою.

Голос з натовпу – нонейм джимханіст.

Дух ДВРЗ – привид.

Результат пошуку зображень за запитом "привидение"

Еркюль Пуаро – Еркюль Пуаро.

Результат пошуку зображень за запитом "Еркюль Пуаро"

Дія 1

Тиха ніч десь під Переяславом. Темна кімната, Уітя щосили хропе,  Марані дивиться сон про круїз по Карибському морю. До кімнати влітає Дух ДВРЗ.

Дух ДВРЗ (таємничо)Уііііітя! Мараааанніііі!

Уітя не звертає уваги і починає хропіти ще жвавіше, Марані тихенько співає уві сні: “Капітан, капітан улибнітєсь!…” 

Дух ДВРЗ (таємничо)Там нову ВеЦе опублікували, пора катати!

ММ вмить прокидаються.

ММ (Марані): Уітя, там нову ВеЦе поставили, тре скоріш їхати!

ММ (Уітя): Що? Де? Який час у Запаха?…. А це що за потвора літає?

Дух ДВРЗ  (таємничо)Я – Дух ДВРЗ.  До мене дійшли чутки, що ви більше не поважаєте мене. Підмітаєте дуйкою, тренуєтесь на рівному асфальті і перепродаєте призи з джимхани!

ММ: З дуйкою було декілька разів, але то не рахується. Швабра та віник завжди при нас! Рівний асфальт – то все брехня, в Україні нема і клаптику рівного асфальту. А призи дійсно продають, але то не ми….(червоніють).

Дух ДВРЗ (таємничо)То, може, треба вручати призи тим, хто дійсно на це заслуговує, а не тим, хто їх перепродає? Тим, хто більше за всіх працював віником, тому і треба давати! Наприклад, тобі, Уітя.

ММ: Але Максік нам ніколи дуги не дасть! У нього нема ідеалів ДВРЗ!  Хто ще добре в нас віником мете?

Дух ДВРЗ (таємничо)Хто мете віником краще і довше за всіх, крім Уіті? Звісно, це Ксюша! Вона –  на кожних змаганнях, вона з прапором, вона розуміє принципи ДВРЗ краще за багатьох! Подаруйте дуги Ксюші, і тоді принципи ДВРЗ знову відродяться.

ММ: Точно! Ксюша заслуговує на це більше за інших! Треба поговорити з Максіком.

Привид відлітає, Уітя знову щосили хропе, Марані підпливає до Маямі.

 

Дія 2

Таємна нарада Максіка і ММ, про яку ніхто не знає.

ММ: Навіщо ми даємо дуги новачкам, якщо вони їх перепродають?

Максік: Рєбята, їм потрібно розвиватися, дуги їм треба, щоб рости над собою.

ММ: Вони їх продають! Це суперечить духу ДВРЗ!

Максік: Рєбята, хто вам таке сказав?

ММ:  Він сам і сказав. У нас серце болить, через те, що вони не поважають традиції ДВРЗ!

Максік: Рєбята, але ж….

ММ:  Вибирай: або традиції ДВРЗ, або спекуляція! Ми вимагаємо віддати дуги Ксюші, вона краще за всіх володіє віником і більше за всіх допомагає змаганням вже не перший рік.

Максік: Рєбята, мені ці спекулянти теж не дуже подобаються, я згоден подарувати дуги Ксюші!

Дія 3

Офіс мотошколи Пробікер,в кімнаті Максік і Сєрік розкладають призи по пакетикам після змагань.

Максік: Рєбята, що цьому підкласу N класти в пакетики, тобто Новачкам… чи як їх там в біса….?

Сєрік: Розкидаємо усілякі дрібнички і знижки від мотокварталу. А переможцю, як завжди – дуги.

Дівчинка з гарним почерком: Добре, тоді я заповнюю сертифікат на дуги на ім’я Бєлякової?

Голос з натовпу: Не поспішай, вона все одно ті дуги продасть. Ще жоден не поставив їх на свій мотоцикл!

Дівчинка з гарним почерком: Добре, залишу сертифікат порожнім, менше мені писанини буде.

Дія 4

Нагородження біля офісу мотошколи Пробікер. 

Наталка: Володя, поздоровляю з перемогою в класі Новачків!

Василенко: А хіба ти вже не в класі новачків?

Наталка (дує щоки): Ти що, я вже давно не новачок!

Василенко: Ніколи не бачив XR650 з дугами…. Що ж я з ними буду робити?

Наталка (грає хава нагіла): Оце проблему знайшов! Продавай звісно, грошенята ніколи зайві не бувають. Хочеш допоможу продати?

Тут Максік нарешті оголошує про нагородження новачків.

Максік: Рєбята, перше місце серед новачків займає Наталка Бєляк! Рєбята, аплодуємо! Вона посилено тренується на своєму однотактному мотоциклі. Рєбята, рєбята…

У цей час Дівчинка з гарною фігурою вручає Наталці пакетик з призами

Максік: Рєбята, так як у Наталки вже є дуги, ми вирішили їх вручити тому, кому вони дійсно потрібні, рєбята.

Дівчинка з гарною фігурою чує слово “дуги” і поспішає їх вручити Наталці. ММ роблять синхронний фейспалм.

Наталка (як тільки взяла сертифікат в свої руки): Кому дуги? Продаю дуги, недорого!

ММ роблять фейспалми іншою рукою. Максік помічає фейспалми і спішить відібрати дуги.

Наталка (розчаровано): Ех, трохи не встигла продати! Наступного разу треба домовлятися ще перед подіумом, тоді не встигнуть відібрати.

Максік: Рєбята, це була помилка. Отож, ми вручаємо їх ….. як його там?

Максік напружено думає.

Максік: Рєбята,…. Мікіта! Як його хвамілія? Міхалков?… Ні, щось не то…. Рєбята?

Голос з натовпу: Тімофєєв!

Максік: Рєбята, точно! Тімобрєєв. Мікіта Тімобрєєв заслуговує дуги більше за всіх, тому що…

ММ: Ксюші треба дуги!

Максік: Рєбята, щось я не бачу Мікіту, тому дамо дуги Ксюші! Це допоможе їй розвиватися і рости над собою.

Наталка: Це корупція, вона ж організатор! Організатори дарують призи самі собі, це не чесно.

Але її ніхто не чує. Наталка заглядає в призовий пакетик, але там нічого немає.

Дія 5

Еркюль Пуаро збирає Максіка, ММ, Сєріка, Наталку в офісі мотошколи Пробікер

Максік: Рєбята, я на бачату запізнюсь, навіщо нас усіх зібрали?

Наталка: Ми зібралися, бо організатори – нечесні!

ММ: Все брехня, не підбурюй народ!

Еркюль тихенько смокче люльку.

Еркюль Пуаро: Нас зібрала Наталка, вона розповіла мені про те, що в її пакетику нічого не було!

Наталка: Після того, як ви забрали дуги, в моєму пакетику нічого не було. Це знущання!

Сєрік: Але я сам бачив, як Максік клав призи у пакетик. Знижки від мотокварталу!

Максік: Рєбята, все так і було!

Еркюль Пуаро (виймаючи люльку з рота): Отже, декілька свідків бачили, як в пакетик були покладені знижки від мотокварталу, але вже через 10 хвилин, коли дуги забрали, в пакетику не лишилося нічого. Але ніхто не може цього підтвердити, окрім Наталки. Куди ділися знижки від мотокварталу? Щоб розгадати цю загадку я і приїхав сюди. Отож, викрадач – …

ММ: Та все вона бреше! В неї були знижки в пакетику, але вона хоче зробити організаторів винними.

Максік: Рєбята, давайте жити дружньо…

Максіка ніхто не слухає, в кімнаті наростає ґвалт.

Максік: Рєбята, давайте зберемося десь пізніше, бо мені на бачату зара треба….

Наталка: Я не буду більше з вами балакати, це все мене ображає!

Еркюль Пуаро: Тиша! Винуватець у цій кімнаті! І зараз я скажу, хто це.

Всі дивляться один на одного, Наталка дує щоки, Максік закликає поважати один одного і не шукати винного. Еркюль лізе під драгстар і дістає звідти Духа ДВРЗ.

Еркюль Пуаро: А ось і винуватець. Поки всі кліпали очима, цей негідник витягнув знижки з пакетика Наталки! Він знав, що Наталка знову почне продавати призи і не міг цього втерпіти, тому і пішов на цей злочин.

Максік: Рєбята, я знав, що Наталка не винна, давайте поважати один одного!

ММ спочатку хапаються за серце від несподіванки, але потім презирливо дивляться на Духа ДВРЗ.

ММ: Ти зганьбив всіх нас! Колеса нашого більше не буде у тебе! Тільки Буча, тільки Х-Парк!

Усі в кімнаті миряться, потім зв’язують Духа ДВРЗ, саджають на конус і викидають у Дніпро.

Світлина від Tor Toise.

Завіса

А що наш наймолодший Максим Ткачук? Цього разу він став жертвою чергової неуважності старшого Максима. Всі помітили, що молодший Максим не мав жодних проблем із запам’ятовуванням схем на минулих етапах, а цього разу він збився на останньому конусі. Схоже, що Максим запам’ятав схему, як вона була намальована на папері. Але малюнок був з помилкою, як ми писали вище. Чи варто було зараховувати це за помилку? Як би там не було, в першій спробі старший Максим підклав свиню молодшому, а в другій, по вологому асфальту, молодший вже не зміг показати набагато кращий час – 1:20:32, загальне 25 місце і 128% від часу лідера.

Битва кліпонів

Цікава дуель намітилась між Грішою і Романом Нечетом. Абсолютно однакові мотоцикли, але Рома поставив собі більш високі кліпони, що дають більше комфорту при маневрах. Проте Гріша здобув переконливу перемогу 1:09:34 + 2 проти 1:20:65 у Романа. Гріша вперше в цьому сезоні заїхав у 115% і перший, хто зробив це на кліпонах. 

Загальник залік

У першому заїзді несподівано для всіх найкращий час показав Чингис  – 1:02:55. Уітя зіткнувся з хвилюванням і показав трохи гірший час 1:02:77. Третім був Покемон з Черкас – 1:03:02 + 1. Діма довів, що контрзвішування теж рулить. Усі чекали, що у другому заїзді Дрібний дасть справжнього жару, але дощ цьому завадив. Тим не менш, Уітя показав кращий час під дощем – 1:04:94. 

Дмитро Лисенко мав деякий технічний клопіт з мотоциклом, тому проїхав досить слабенько. Андрій Вашеко також зіткнувся з технічними проблемами в своєму улюбленому пітбайку, тож їхав на сб125. У другому заїзді Андрійко примудрився увімкнути нейтралку в останньому повороті і приліг полежати.

Слід відмітити Богдана Верстюка, який передостаннім з ветеранів джимхани опинився у престижному класі С2 (все чекаємо, коли туди потрапить Сєрік, як останній ветеран ДВРЗ) .

Номофобія

Номофобія (англ. Nomophobia) — почуття страху і занепокоєння у людини через відсутність її смартфона. Термін є абревіатурою від англ. nomobile-phone phobia і буквально означає «страх без мобільного».

Схоже, ця хвороба серйозно підкосила Чингиса, бо навіть на подіумі він не міг залишити свій телефон у спокої. Але боги джимхани все бачать, тому через кілька тижнів така неповага до джимхани була відплачена:  злощасний телефон втопився в Дніпрі! Яке прикре самогубство.

Підсумки після 4 етапів

За підсумками 4 етапів лідерство втримує Уітя. А ось за звання віце-чемпіону цього сезону йде боротьба серед п’яти джимханістів.  Поки що кращі шанси має Тарас, який займає 4 місце два етапи підряд.

Ще одна цікава статистика – це середній процент за всі етапи. Добре видно, що коли Уітя і програвав, то програвав менше півпроценту часу! Чингис і Діма Лисенко – єдині, хто має шанс на наступному етапі перейти в клас А (для переходу треба приїхати три рази в 105% за сезон).  Червоним відмічені ті, хто покращує свій результат кожного етапу. Таких залишилось тільки шестеро. Також є ті, хто погіршує свої результати кожного етапу.  Таких тільки троє: Діма Лисенко, який почав з перемоги, а потім показував усе гірші результати, а також Уіталік і Андрій Вашеко.

Перехід по класах

Відразу восьмеро джимханістів підвищились у класі. Дон Дімон заслужено посів місце серед найкращих у класі В.  Відразу шестеро “жовтеньких” стали стали сіренькими. До речі, як видно з попередньої таблиці, тільки двоє “жовтеньких” брали участь в усіх 4 етапах і не змогли вилізти зі злощасних 130%:  Поліщук і Татур.

Маленькі секрети чемпіонату:

Ще зимою ми думали над тим, щоб розробити якісні наліпки для чотирьох найліпших класів: А, В, С1, С2. Коли б людина переходила в один з цих класів, їй би вручали на подіуму наліпку нового класу, таким чином кожен отримав би свій момент поваги і овацій.

Перший дизайн розробив Макс Позітів:

Проте, Макс Гріценко забанив цей дизайн і пообіцяв розробити кращий варіант до першого етапу. Потім він пообіцяв розробити дизайн по другого етапу. Потім він дав завдання своїй команді дизайнерів і вони ось-ось розроблять крутяцький дизайн. Перед третім етапом Макс пообіцяв, що “наступного тижня займусь цим”.

Як ви здогадалися, Макс все ще обіцяє, а учасники все ще без крутих наліпок і без свого моменту слави.

Якщо хтось непогано малює – допоможіть нам розробити дизайн цих наліпок. Свої варіанти надсилайте на нашу пошту – motogymkhanakiev@gmail.com

Відео заїздів

На цей раз наші заїзди були зняти з двох точок:

  1. Ближній ракурс і майже без коментарів (автор – Роман Говорухін):

  1. Верхній ракурс з коментарями Макса Гріценка (автор – Торт):

Дякуємо за підтримку нашим партнерам:
🔥 SUZUKI Ukraine
🔥 Pro-biker мотошкола в Киеве
🔥Экстрим-парк “X-Park”
🔥 dugi.com.ua
🔥 BIKE BOX
🔥 Мотоквартал
🔥Відео та фото підтримка 🎬 Tor Toise
Посилання на загальний альбом з фото
Посилання на результати чемпіонату

До зустрічі 11 серпня на 5 етапі mgkc2019 🏆🥁🚣‍♂️

Всім удачі, повного баку і безпечних подорожей! 🙏✌️🙌