Кілл світч для джимхани

Що треба знати про Kill Switch для джимхани

Кілл Світч (англ. Kill Switch) – це електричний ключ, який допоможе заглушити ваш мотоцикл, якщо він впаде і раптово захоче піднятись сам та їхати далі. Думаю, мало хто хотів би опинитись на шляху неконтрольованого байка або бачити, як твій улюблениць їде прямісінько в натовп чи стіну, але ти вже не можеш нічого зробити.

Саме тому разом з підняттям холостих обертів необхідно ставити так звану “чеку” безпеки. Вона складається з 2х елементів:

  • самої кнопки або ключа, яка повторює роботу кілл свіча мотоцикла
  • чеки

Чека кріпиться до руки і приєднана до кнопки. Таким чином, коли райдер падає, разом за рукою висмикується чека, далі спрацьовує кнопка і  мотоцикл глохне.

 

 

 

Деталі установки кілл свіча на мотоцикл

 

Типи виконання

 

Такий варіант передбачає встановлення на кермо, так як в наявності вже є хомут.

Недоліком є те, що з часом (місяці-роки) гумова кришка зношується і легше виривається, що може призводити до випадкового спрацювання.

Ми рекомендуємо цю опцію.

 

 

 

 

А тут кілл світч зроблений як на моторних лодках, має справжню чеку, але йде без хомута для керма.

Зверніть увагу!

Кнопки бувають нормально розімкнені (НР) або нормально замкнені (НЗ). Зазвичай на Алі Експрес продаються нормально розімкнені кнопки, тобто, коли витягнути чеку – контакт замикається!

 

 

Знайти і купити кілл світчі можна на Алі Експрес. Шукайте за словами “motorcycle kill switch” або  переходьте за цим пошуковим лінком

 

Варіанти підключення

Кожен мотоцикл має різні схеми проводки і роботи деяких електричних кіл, в які прийдеться вживляти новий елемент, тому обов’язково вивчіть схему або зверніться до перевірених мото-механіків.

 

ВАРІАНТ1 – До штатнього кілл свіча мотоцикла. Для цього потрібен Нормально Замкнений свіч, який треба встановити послідовно до штатного кілл свіча. Він має розмикати контакт, якщо витягнути чеку. Так як свічі з аліекспреса ідуть нормально розімкнені, то можна переставити іншу кнопку – нормально замкнену.
Це найбільш розповсюджена схема

 

 

ВАРІАНТ 2 – Послідовно до датчика підніжки. Для цього підходить кнопка з Алі Експрес, треба лише правильно підключити її в схему.

 

 

ВАРІАНТ 3 – Паралельно до датчика падіння. Це теж гарний варіант, але не кожен мотоцикл має датчик падіння, тому ми поставили його останнім у списку.
Детальніше про такий варіант підключення на прикладі SV650 читайте тут

 

 

 

 

 

 

 

 

Тепер ви знаєте, як і де встановити чеку безпеки для джимхани і можете не перейматись, що ваш байк вистрибне з-під вас і помчить у своїх справах!

________________________________________________________________

Приїжджай тренувати мото джимхану в Києві, список безкоштовних майданчиків тут:  Майданчики для тренувань

Щоб не пропустити нові цікаві статі і круті відоси – долучайтесь до наших груп у Facebook  та Інстаграм
Ми будемо раді поспілкуватись як вживу, так і у Вайбері чи Телеграмі

Max
Max