Що таке джимхана?

Мотоспорт з роздільним стартом учасників, котрі змагаються між собою за кращий час проходження спеціальної траси зі штучними перешкодами (конусами тощо).

Перед стартом учасники мають право пішки пройти по трасі для запам’ятовування її конфігурації. Кожен учасник має право на два заїзди.

Переможцем стає той, хто показує кращий час в будь-якій спробі. Всі інші учасники займають місці в залежності від показаного часу.

Хто придумав джимхану?

Придумали японці ще в 70-х роках як мотоспорт, який не потребує спеціальних мотоциклів та майданчиків.

Як виглядає траса в джимхані?

Приблизно так

Схема

Який мотоцикл потрібен для тренувань по джимхані?

Будь-який. Це було однією з ключових ідей цього спорту. Менші мотоцикли мають перевагу на вузьких та повільних трасах, в той час як більші й потужніші – на швидкісних відрізках.

В японському чемпіонаті найбільш популярні моделі Honda VTR250, Honda NSR250R(на цій моделі їздять найкращі райдери) і  Suzuki DRZ400SM.

Нащо вона потрібна та джимхана?

Тренування покращують навички володіння мотоциклом: проходження поворотів, гальмування, прискорення, оцінку ситуації і реакцію.

Навіщо мені вчитися закладати мотоцикл до підніжок на першій передачі? В житті так не буває!

Дехто важає, що крім заторів в місті більше ніде їздити на першій передачі. А насправді, є безліч гірських доріг та доріг увздовж морського узбережжя, де повороти йдуть один за одним і вміння керувати мотоциклом буде не зайвим.

Для їзди містом “вміння з джимхани” теж стануть у нагоді. Насамперед, покращується “відчуття” мотоцикла, його граничних можливостей. Навички швидкого маневрування теж можуть знадобитися, коли перед вами раптом вискочить відритий люк чи відпавше колесо від Газелі.

Чим тренування з джимхани відрізняється від мотошколи?

Напевно, тим же, чим відрізняється біг на біговій доріжці у фітнес-клубі від бігу на вулиці. В одному випадку ви платите гроші й за вас думає тренер, в іншому ви все робите самі і по своїй волі.

У випадку джимхани треба просто приїхати на тренувальний майданчик та тренуватися.

Чи можна тренуватися наодинці?

Так можна. “Масовка” потрібна насамперед на випадок форсмажору. Наприклад, мотоцикл впав і невдало придавив пілота – без сторонньої допомоги можна і не вилізти з-під нього.

Для самостійних тренувань треба запастись конусами (якщо їх нема, то підійдуть пластикові пляшки наповнені на третину водою чи піском; конуси для роллерів), виставити схему і тренуватися. Будь-які два предмети дозволяють їздити класичну тренувальну схему GP8 .

Чим тренування з джимхани відрізняється від мотошколи?

Напевно тим же, чим відрізняється біг на біговій доріжці у фітнес-клубі від бігу на вулиці. В першому випадку ви платите гроші, за вас думає тренер, а в іншому ви все робите самі і по своїй волі.

У випадку джимхани треба просто приїхати на тренувальний майданчик та тренуватися.